Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Inżynieria Cybermediów

Cel kształcenia :

Przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie skutecznego funkcjonowania każdego rodzaju mediów. Kierunek ten to interdyscyplinarne studia zapewniające ich absolwentowi wiedzę i umiejętności, które przydadzą się w pracy  w redakcjach i w zawodach dziennikarskich. Inżynieria cybermediów to także działania w zakresie public relations, reklamy, autoprezentacji i wystąpień publicznych.

 

Możliwości zatrudnienia:

Jako dziennikarz prasowy, radiowy, telewizyjny lub internetowy, w charakterze redaktora lub menadżera mediów, w instytucjach samorządów lokalnych, jednostkach samorządowych i urzędach  (w działach komunikacji, promocji, funduszy unijnych), w zawodzie rzecznika prasowego, specjalisty ds. reklamy i public relations, w agencjach reklamowych i domach mediowych, w instytucjach kultury, w działach promocji i marketingu, w organizacjach non-profit. Absolwent może być także zatrudniony jako doradca ds. mediów, konsultant lub ekspert ds. mediów w instytucjach politycznych i biznesowych.

3,5-letnie studia inżynierskie

Wybór specjalności następuje po I roku studiów, ale kandydat zobowiązany jest do określenia swojej preferencji dotyczącej wyboru specjalności w trakcie rekrutacji (ostateczny wybór specjalności w II semestrze studiów na podstawie wewnętrznego regulaminu).

 

Znajdziesz nas tutaj