Bezpieczeństwo Międzynarodowe
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwentów do pracy w instytucjach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego w aspekcie kształtowania bezpieczeństwa społeczności lokalnych.
Możliwości zatrudnienia:
Istnieje możliwość zatrudnienia absolwentów w instytucjach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego, tj. formacjach Policji (w charakterze pracownika cywilnego), Strażach Miejskich i Gminnych, a także jednostkach samorządu terytorialnego w charakterze specjalisty.
Merytoryczny zakres kształcenia specjalistycznego:
- instytucjonalne i prawne środki bezpieczeństwa lokalnego (kryminologia, patologie społeczne, instytucjonalne i prawne środki bezpieczeństwa lokalnego, bezpieczeństwo lokalne w UE);
- społeczne aspekty bezpieczeństwa lokalnego (polityka i strategia bezpieczeństwa lokalnego, socjologiczne aspekty bezpieczeństwa lokalnego, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa lokalnego).
Dodatkowe informacje:
- absolwent specjalności uzyskuje dodatkowe punkty w przypadku ubiegania się o pracę w Policji;
- dla studentów organizowane są w ramach praktyk zawodowych zajęcia praktyczne z zakresu monitorowania, analizy i oceny zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego w oparciu o Akademickie Centrum Monitoringu Zagrożeń Ludności i Infrastruktury Krytycznej;
- studenci mają możliwość doskonalenia umiejętności praktycznych poprzez udział w różnego rodzaju projektach społecznych i badaniach naukowych organizowanych przy współudziale Policji i Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski.