Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Z praktykami o najnowszych trendach zarządzania

Z praktykami o najnowszych trendach zarządzania

Lean w nauce i praktyce – to temat spotkania, w którym uczestniczyli studenci drugiego roku studiów pierwszego stopnia kierunku Zarządzanie. Gospodarzem wydarzenia był Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Gdańskiej, który rozpoczął nim cykl Clip-Hubów - forów wymiany myśli i doświadczeń między naukowcami a praktykami biznesu związanymi z produkcją, innowacjami, logistyką i współpracą międzyorganizacyjną.  

Uczestniczyli w nim m.in. naukowcy z kilku ośrodków akademickich, a także przedstawiciele firm stosujących u siebie idee Lean lub firm zajmujących się jej wdrażaniem.
Dla studentów Katedry Zarządzania była to okazja do spojrzenia na koncepcję i Lean oraz płynące z niej korzyści z perspektywy osób na co dzień zajmujących się jej wdrażaniem w przedsiębiorstwach. Udział w forum pozwolił im także zapoznać się z oczekiwaniami pracodawców względem absolwentów studiów z zarządzania i logistyki wchodzących na rynek pracy. 
Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w formule on-line. Wraz ze studentami w wydarzeniu uczestniczył prof. AP dr hab. Piotr Walentynowicz z Zakładu Logistyki Katedry Zarządzania Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania, który mówił o roli koncepcji Lean w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Lean jest koncepcją zarządzania przedsiębiorstwem opartą na systemie stworzonym przez japoński koncern motoryzacyjny Toyota, która zakłada elastyczne kierowanie biznesem  przy zapewnieniu wysokiej jakości, eliminowaniu zbędnych procesów, marnotrawstwa i ciągłym doskonaleniu organizacji i uporządkowaniu gospodarki magazynowej. 
 

Znajdziesz nas tutaj