Z ekspertem o cyberbezpieczeństwie – zaproszenie na wykład

Czy jesteśmy cyber (nie)bezpieczni? – taki jest tytuł wykładu Andrzeja Karpińskiego, dyrektora ds. bezpieczeństwa w Grupie BIK. Udział w wydarzeniu, które odbędzie się w formie on-line, mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Na uczestników czekają certyfikaty.

Godzinny wykład odbędzie się w czwartek 27 maja o godz. 14.00. Tematyka wykładu została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich zostaną poruszone zagadnienia dotyczące zagrożeń, scenariuszy ataków, skutków dla instytucji oraz skutków dla ofiar, czyli osób dotkniętych takim działaniem. Druga część przedstawi zadania, role, kompetencje i organizację pracy w zespole bezpieczeństwa, czyli jak to wygląda od środka.

Prelegent Andrzej Karpiński  już od ponad 20 lat dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją z zakresu sieci i bezpieczeństwa. Pracował m.in. w największych firmach telekomunikacyjnych w Polsce oraz zagranicą oraz jako koordynator jednej z największych na świecie sieci IRC (EfNet). Jest ekspertem w zakresie zarządzania zespołami bezpieczeństwa sieci, tworzenia architektury zabezpieczeń teleinformatycznych, telemedycznych i rozwoju strategii bezpieczeństwa organizacji. W Grupie BIK odpowiada za system zarządzania bezpieczeństwem informacji Biura Informacji Kredytowej oraz jej spółki zależnej Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

By wziąć udział w wykładzie trzeba zarejestrować się nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu. Aby to zrobić należy kliknąć w poniższy link (należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz adres e-mail):

Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na moderowanym czacie. Każdy uczestnik po wykładzie otrzyma e-maila z linkiem do certyfikatu uczestnictwa w formacie pdf, na podane w trakcie rejestracji dane osobowe.