Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Z biznesem o wsparciu innowacji

Z biznesem o wsparciu innowacji

Aplikacje zaprojektowane przez naukowców z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego zaprezentowano podczas spotkania z lokalnym biznesem w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Podczas spotkania zaprezentowano dwie aplikacje, które powstały dzięki grantom przedwdrożeniowym w ramach projektu: "Interdyscyplinarny Inkubator Innowacyjności 4.0.”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Dr Józef Pruchniak przedstawił aplikację SafeTy opracowaną przez zespół pod kierunkiem dr. hab. Janusza Gierszewskiego, prof. AP. Aplikacja ta została opracowana w wersji mobilnej oraz przeglądarkowej w technologii React Native dla systemów android oraz iOS. Pozwala ona na wprowadzanie, analizowanie i badanie zdarzeń w okolicy użytkownika w celu budowania map bezpieczeństwa. 


Dr Joanna Grubicka przedstawiła natomiast aplikację PhonoStop, stworzoną w kierowanym przez nią zespole. Aplikacja ta jest prototypem mobilnego systemu do analizy i oceny poziomu zagrożenia zjawiskiem fonoholizmu. Aplikacja spełnia funkcję diagnostyczną, ochronną i edukacyjną. Program kontroluje m.in. ilość czasu spędzonego przy telefonie oraz rodzaj aktywności. Aplikacja również blokuje strony stanowiące zagrożenie dla użytkowników. Posiada ona funkcję kontroli rodzicielskiej, umożliwia zablokowanie stron w 24 kategoriach zagrożeń, dodanie stron na czarną listę, wyłączenie dostępu do Internetu w określonych godzinach, zablokowanie wybranych stron.


Biorący udział w spotkaniu przedsiębiorcy wyrazili zainteresowanie współpracą z badaczami z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania we wspieraniu rozwoju tych oraz innego rodzaju innowacji.
 

 

Znajdziesz nas tutaj