Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Współorganizowaliśmy międzynarodową konferencję na Ukrainie

Współorganizowaliśmy międzynarodową konferencję na Ukrainie

Akademia Pomorska była jednym ze współorganizatorów IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Zrównoważony rozwój w energetyce i nauce o środowisku”, która w dniach 22-24 czerwca 2022 r. w formule konferencji hybrydowej odbyła się w ukraińskim Iwano-Frankiwsku. Wśród prelegentów sesji plenarnej, obok badaczy m.in. z Izraela, Stanów Zjednoczonych i Gruzji, wystąpili dr Ewa Matuska i dr hab. Włodzimierz Strelcow, prof. AP z Katedry Zarządzania Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania.

Naukowcy (ogółem prawie stu prelegentów!)  dyskutowali o  roli i znaczeniu zrównoważonego rozwoju, odnawialnych, ekologicznych źródeł energii, eko-technologii, nowoczesnych metodach zarządzania w gospodarce w obiegu zamkniętym oraz o zarządzaniu ryzykiem w systemach energetycznych. Naukowa debata w czasie wojny dała uczestnikom z Ukrainy chwilową namiastkę tak wyczekiwanej normalności.

Konferencję zorganizowała organizacja pozarządowa Cultural Initiative z Iwano-Frankiwska we współpracy z Narodowym Uniwersytetem Technicznym Ropy i Gazu z Iwano-Frankiwska, Czernichowskim Uniwersytetem Politechnicznym, Państwową Wyższą Szkołą Ekonomiczno-Technologiczną, Kijowskim Uniwersytetem Narodowym Technologii i Wzornictwa  oraz Akademią Pomorską w Słupsku.  
 

Znajdziesz nas tutaj