Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
W nowy rok akademicki z rekordową liczbą studentów

W nowy rok akademicki z rekordową liczbą studentów

Ponad pięciuset nowych studentów rozpoczęło kształcenie w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej. To prawie trzydzieści procent wszystkich studentów, którzy rozpoczęli właśnie kształcenie na pierwszym roku studiów. 

Przez najbliższe lata, w zależności od kierunku, jaki wybrali, nowi studenci będą zgłębiać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, inżynierii cyberprzestrzeni, zarządzania, logistyki i socjologii. Największym zainteresowaniem cieszyły się studia na kierunkach bezpieczeństwo narodowe oraz zarządzanie. Wybrało je odpowiednio 224 i 141 studentów. Dużym zainteresowaniem podczas zakończonej właśnie rekrutacji cieszyły się też studia z logistyki, na które zdecydowało się 76 osób. 

W tym roku Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania po raz pierwszy uruchomił studia na kierunku inżynieria cyberprzestrzeni. W trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym kształcić się będą na nich przyszli specjaliści z zakresu tworzenia zabezpieczeń systemów komputerowych oraz osoby, które chcą poznawać nowoczesne techniki multimedialne, niezbędne do pracy we współczesnych mediach. Studia te trwać będą aż 3,5 roku i skończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. W trakcie kształcenia studenci będą mogą wybrać dwie ścieżki kształcenia: cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii oraz inżynierię cybermediów. 

- Tak udana rekrutacja to dowód na to, że oferta edukacyjna, jaką proponujemy cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi i odpowiada na potrzeby nie tylko lokalnego rynku pracy – mówi dr hab. Janusz Gierszewski, prof. AP, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej. 
Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania kształci na pięciu kierunkach studiów pierwszego stopnia oraz na czterech kierunkach studiów drugiego stopnia. Posiada także uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.
 

Znajdziesz nas tutaj