Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
W bibliotece o bezpieczeństwie międzynarodowym

W bibliotece o bezpieczeństwie międzynarodowym

Konflikty hybrydowe i wojny peryferyjne były głównym tematem spotkania autorskiego z dr. Mateuszem Ziętarskim z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

Dr Ziętarski opowiadał o swojej książce „Wojna peryferyjna a bezpieczeństwo Polski”. Tłumaczył więc pojęcie wojen peryferyjnych, opowiadał o ich wpływie na bezpieczeństwo globalne oraz o przyczynach bierności społeczności międzynarodowej w obliczu takich wojen.  Mówił też o konfliktach hybrydowych, wojnie informacyjnej i koncepcji wojen zastępczych prowadzonych - często przez mocarstwa - na terenie innych państw. Odpowiadał też na liczne pytania słuchaczy, którzy zainteresowani byli ocenami bieżącej sytuacji m.in.  w relacjach ze wschodnimi sąsiadami Polski.

Dr Ziętarski jest pracownikiem Zakładu Teorii Bezpieczeństwa Katedry Bezpieczeństwa Narodowego. Specjalizuje się w bezpieczeństwie międzynarodowym ze szczególnym uwzględnieniem państw Europy Środkowo-Wschodniej i polityki Federacji Rosyjskiej.

Przy okazji spotkania w bibliotece swoją ofertę wydawniczą publikacji z zakresu bezpieczeństwa narodowego oraz zarządzania zaprezentowało też Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej.

Cykl „Akademickie spotkania autorskie Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania” realizowany jest w ramach projektu „Aktywna Akademia - Społeczna odpowiedzialność – oddziaływanie regionalnych uczelni wyższych jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną”, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Relacja ze spotkania w Telewizji Kablowej Kanał 6: https://tiny.pl/9dssq

 

Znajdziesz nas tutaj