Uczniowie z Gościna z wizytą w Katedrze Bezpieczeństwa

Uczniowie Zespół Szkół im. Macieja Rataja z Gościna odwiedzili Katedrę Bezpieczeństwa Akademii Pomorskiej. Podczas wycieczki mieli okazje nie tylko poznać bazę dydaktyczną i ofertę kształcenia, ale też uczestniczyć w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Czterdziestu pięciu uczniów z Gościna w tym uczniowie o specjalności szkoły policyjnej z elementami cyberbezpieczeństwa spędziło w Katedrze ponad pięć godzin. W tym czasie wysłuchali wykładów promujących kierunki studiów. Dr Joanna Grubicka i mgr  P. Świnder opowiadali o inteligentnych ścieżkach inżynierii cyberprzestrzeni. Z kolei mgr inż. M. Mazur oraz mgr inż. P. Szanter wskazali ścieżkę nowoczesnych technologii śladami Marynarki Wojennej. Uczniowie mogli skorzystać z technologii wirtualnej rzeczywistości przygotowanej przez dr M. Nitkę. „Wciągająca” technologia mogła zapewnić bogate i niezawodne wrażenia dla uczniów.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Zakład  Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności.

Relacja: https://youtu.be/mJQar3zmwKs - Szukaj w Google