Seminarium o wyzwaniach zdalnej edukacji

Efektywność zdalnych form kształcenia studentów była tematem seminarium dydaktycznego „Metodyka kształcenia online na wyższej uczelni” zorganizowanego w Katedrze Zarządzania Akademii Pomorskiej.

W zorganizowanym w formule on-line spotkaniu uczestniczyło blisko trzydziestu pracowników naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych Katedry Zarządzania. Seminarium prowadzili dr hab. Piotr Walentynowicz, prof. AP oraz dr Jarosław Szreder z Zakładu Logistyki.

Przez blisko dwie godziny uczestnicy spotkania dyskutowali na temat wad i zalet pracy w formule on-line, sposobów rozwiązywania najczęściej pojawiających się problemów, możliwości usprawnienia pracy zdalnej ze studentami. Dzielono się także doświadczeniami w zakresie narzędzi wykorzystywanych do prowadzenia zajęć i sprawdzania wiedzy studentów.