Rusza nowa edycja Legii Akademickiej

Studenci zainteresowani edukacją wojskową będą mogli wziąć udział w czwartej już edycji Legii Akademickiej. Akademia Pomorska po raz kolejny planuje przystąpić do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Obrony Narodowej projektu.

Legia Akademicka obejmuje zajęcia teoretyczne prowadzone w murach uczelni oraz część praktyczną w patronackiej jednostce wojskowej. W projekcie mogą wziąć udział studenci wszystkich roczników i rodzajów studiów nie tylko z Akademii Pomorskiej, ale także z innych uczelni z województwa pomorskiego. Jedynym warunkiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego. Zainteresowani mogą zgłaszać się do marca, wtedy też odbędzie się spotkanie informacyjne z kandydatami.

Więcej szczegółów na temat zakresu projektu oraz zasad rekrutacji znajduje się w zakładce

Legia Akademicka