Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Rozmowy przez ocean o teorii gier

Rozmowy przez ocean o teorii gier

Prof. Monika Nalepa z University of Chicago przybliżyła wykładowcom z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej podstawy teorii gier. Wykład odbył się w formule on-line. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób.

Prof. Nalepa wprowadziła słuchaczy w zagadnienie teorii racjonalności, omówiła też wybrane modele teorii gier oraz zaprezentowała praktyczne zastosowanie tej teorii, która jest nauką zajmującą się badaniem optymalnego zachowania w przypadku konfliktu interesów. Znajomość teorii gier ułatwia podejmowanie wielu skomplikowanych decyzji lub przynajmniej pozwala spojrzeć na problem z innej perspektywy. Ma zastosowanie m.in. w ekonomii, politologii, czy informatyce. 

Prof. Monika Nalepa jest politolożką. Studia magisterskie ukończyła w Polsce, doktoryzowała się na Columbia University w Nowym Jorku. Przebywała na prestiżowych stażach na Uniwersytecie Harvardzkim oraz w Princeton. Wykładała m.in. w Rice University w Houston, University of Notre Dame w Indianie. Obecnie pracuje w University of Chicago jako profesor nadzwyczajny. Naukowo zajmuje się m.in. teorią gier w polityce porównawczej. 

 

Znajdziesz nas tutaj