Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
„Prewencja, ale inaczej” z Instytutem Bezpieczeństwa i Zarządzania

„Prewencja, ale inaczej” z Instytutem Bezpieczeństwa i Zarządzania

Pracownicy  Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania wzięli udział w organizacji turnieju „Prewencja, ale inaczej”, adresowanego do słupskiej młodzieży

Instytut reprezentowali mgr Mariusz Terebecki, dr Sylwia Kosznik-Biernacka, mgr Robert Czyż i mgr Ewa Czyż, a Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Marek Zawadzki. Nasi pracownicy w ramach współpracy z organizacjami społecznymi  udzielili pomocy dydaktyczno-organizacyjnej Stowarzyszeniu „Bezpieczny Region Słupski”, które było organizatorem tego wydarzenia. Pracownicy Instytutu przeprowadzili prelekcję, przygotowali i podsumowali test wiedzy o bezpieczeństwie, a także przeprowadzili rozgrywki sportowe i zabezpieczyli obsługę techniczną imprezy.

Finał odbył się 15 listopada w hali sportowej przy ulicy Banacha 17 w Słupsku. Turniej jest cykliczną imprezą o profilu edukacyjno-sportowym w obszarze profilaktyki, która ma na celu pogłębianie w środowisku słupskiej młodzieży wiedzy z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, uwzględniając w tym działania instytucji bezpieczeństwa publicznego oraz wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Turniej finałowy składał się z części teoretycznej i rywalizacji sportowej z przerywnikami artystycznymi i pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej, który został przeprowadzony przez słupskich strażaków. Uczestnikami imprezy była młodzież siódmych klas ze słupskich szkół podstawowych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Bezpieczny Region Słupski”, które na ten cel pozyskało pieniądze z budżetu miasta. 
Relacja z wydarzenia na portalu gp24.pl:
https://gp24.pl/prewencja-ale-inaczej-w-slupsku-rywalizowali-uczniowie-szkol-podstawowych-zdjecia/ar/c5-17046845

Znajdziesz nas tutaj