O płatnościach przyszłości ze światowym pionierem implantów płatniczych

Przyszłość płatności czipami wszczepianymi pod skórę oraz bezpieczeństwo tej technologii były tematem webinaru, który poprowadził Wojciech Paprota, założyciel biotechnologicznej londyńskiej firmy Walletmor i człowiek stojący za pomysłem wprowadzenia implantu do ręki każdego człowieka.

Wojciech Paprota opowiadał jak wprowadzał ten innowacyjny produkt na rynek. Mówił  jaką drogę trzeba było przeżyć, by futurystyczne marzenie zmienić w produkt, który dostępny jest już także w Polsce. Odpowiadał też na liczne pytania słuchaczy, którzy głównie interesowali się kwestiami zarówno technologicznymi jak i związanymi z bezpieczeństwem używania tej technologii zarówno w aspekcie medycznym jak i możliwości potencjalnej inwigilacji potencjalnych użytkowników.

Walletmor jest pierwszym na świecie dostawcą płatniczych implantów podskórnych powiązanych z wirtualnym portfelem.

Spotkanie zorganizowali studenci z Koła Naukowego IBIZA działającego w Katedrze Zarządzania, a dyskusję moderował mgr Michał Olejniczak z Zakładu Ekonomii i Finansów, który jest opiekunem koła.