Nasi studenci i pracownicy na CyberSecurity Roadshow

Studenci z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej oraz pracownicy Zakładu Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni wzięli udział w CyberSecurity Roadshow 2021-22, największej konferencji o bezpieczeństwie dla studentów.

Podczas konferencji, która odbywała się on-line, zaprezentowano raport „Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie”, poświęcony analizie programów nauczania pod kątem implementacji zagadnień o cyberbezpieczeństwie na politechnikach, wydziałach prawa, ekonomii i zarządzania oraz na medycynie.

Zorganizowane przez fundację The Bridge spotkanie było okazją do dyskusji o funkcjonowaniu ekosystemu cyberbezpieczeństwa i  kluczowych wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę.

Prelegentami podczas konferencji byli ambasador Jürg Lauber, szef grupy ds. cyberbezpieczeństwa Organizacji Nardów Zjednoczonych, generał w stanie spoczynku Keith Alexander, zarządzający NSA/dowódca US Cyber Command w administracji prezydentów Busha i Obamy, Bruce Schneier, kryptolog z Harvard Kennedy School oraz pułkownik Jeffrey M. Erickson, dyrektor Army Cyber Institute z Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point.