Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Duży sukces naszych studiów w rankingu „Perspektyw”

Duży sukces naszych studiów w rankingu „Perspektyw”

Kierunek bezpieczeństwo narodowe prowadzony w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej znalazł się na szóstym miejscu w kategorii studiów o bezpieczeństwie prestiżowego rankingu najlepszych kierunków studiów w Polsce, który prowadzi miesięcznik „Perspektywy”.

W rankingu oceniono 27 najlepszych kierunków studiów związanych z bezpieczeństwem. Akademię Pomorską w tym zestawieniu wyprzedzili jedynie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej i Politechnika Rzeszowska. W tyle za Instytutem Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej znalazły się m.in. takie uczelnie jak Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. 

Eksperci tworzący ranking brali pod uwagę m.in. ekonomiczne losy absolwentów, czyli jak absolwenci radzą sobie na rynku pracy, wyniki maturzystów przyjmowanych na studia, współpracę międzynarodową, liczbę publikacji pracowników jednostki, liczbę ich cytowań, potencjał naukowy jednostki prowadzącej kierunek oraz jej ocenę przez kadrę akademicką z innych ośrodków akademickich. 

Ranking kierunków o bezpieczeństwie „Perspektywy” stworzyły po raz pierwszy.

- Ten wynik to duże wyróżnienie, ale także zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i podnoszenia potencjału naukowego naszego Instytutu – mówi dr hab. Janusz Gierszewski, prof. AP,  dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej. – To sukces wszystkich naszych pracowników, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Życzę też nieustawania w wysiłkach podejmowanych na rzecz własnego rozwoju naukowego oraz rozwoju wszystkich, nie tylko bezpieczeństwa narodowego, kierunków studiów  prowadzonych w naszym Instytucie.

https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-spoleczne/kierunki-o-bezpieczenstwie

Znajdziesz nas tutaj